Sport stream TV-1 Sport stream TV-2 ПРОГНОЗА ЗА ВРЕМЕТО SPORT CHAT ТАРИФА ЗА РЕКЛАМА ПАРТНЬОРИ E-mail

БЕРБАТОВ-НОВИНИ / Манчестър Юнайтед - Световни Шампиони!

Манчестър Юнайтед - Световни Шампиони!
0.00 лева
С гол на представящия се на най-високо ниво в Япония Уейн Рууни Манчестър Юнайтед победи...

С гол на представящия се на най-високо ниво в Япония Уейн Рууни Манчестър Юнайтед победи с минималното 1:0 ЛДУ Кито и е новият световен клубен шампион. Българският нападател Димитър Бербатов не игра за "червените дяволи" в мача с шампиона на Южна Америка, след като доскоро лекуваше настинка. И без неговата помощ обаче съотборниците му победиха еквадорския си съперник и вдигнаха най-престижното клубно отличие в света. Неманя Видич остави своя тим с човек по-малко в началото на второто полувреме, когато удари с лакът съперник в средата на терена при спряна игра. Въпреки това възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън не се притесниха от противника си и повториха триумфа си от 1999 година, когато със същия резултат надиграха Палмейрас.

Единственото попадение падна в 72-ата минута, когато двамата най-добри за Ман Юнайтед в мача - Кристияно Роналдо и Уейн Рууни, комбинираха, а английският национал реализира третия си гол в турнира, за да донесе победата на своя отбор. Той прониза страхотния в този двубой Севайос с диагонален удар с десния крак. Преди това стражът на ЛДУ Кито бе спасил всичко пред себе си, за да задържи своя тим в мача.

Играчите на Манчестър Юнайтед бяха по-добрият тим на терена през първата част, като Кристияно Роналдо бе неудържим за бранителите на ЛДУ Кито и създаде най-опасните положения за гол пред Севайос. Еквадорците противопоставиха на атрактивната игра на Ман Юнайтед много стройна и подредена схема в защита, с което ограничиха головите положения пред вратата си на две-три през цялата първа част.

Тевес можеше да открие резултата в 25-ата минута, когато Кристияно Роналдо за пореден път преодоля десния бек на противника и центрира в наказателното поле, а аржентинецът с глава прати топката в очертанията на вратата на Кито. Стражът на символичните домакини обаче бе на мястото си и отрази удара му. Рууни пък се откъсна сам срещу вратаря за най-доброто положение на своя тим преди почивката, но прати топката над гредата в опита си да прехвърли Севайос.

Втората част започна особено неприятно за английския шампион, тъй като Неманя Видич направи една необмислена постъпка, която остави тима му с човек по-малко. В 50-ата минута той удари с лакът в лицето Клаудио Биелер, докато двамата бяха на земята и реферът Равшан Ирматов не се поколеба да го отстрани от игра. Въпреки червения картон, схемите на игра на двата тима не се промениха особено и ЛДУ Кито повече се отбраняваше, отколкото търсеше гола.

Манчестър Юнайтед отново продължи да се опитва да реализира гол, но значително повече внимаваше да не допусне такъв, като еквадорците имаха един-два опасни удара от границите на наказателното поле, отразени с вещина от Ван дер Сар. Така се стигна до 72-ата минута, когато Кристияно Роналдо напредна през центъра и откри Рууни вляво в наказателното поле и нападателят с кинжален удар откри резултата.

До края на мача Манчестър Юнайтед демонстрира класа и с човек по-малко на терена задържаше умело топката и караше противника да тича значително повече, за да стигне до атака. Така головите възможности за ЛДУ Кито бяха лимитирани до удари отдалеч, като Ван дер Сар на два пъти трябваше да избива в корнери удари на Мансо и резервата Амброси. По този начин възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън стигнаха до върха на световния клубен футбол.

ЛДУ КИТО - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:1 (0:0)
0:1 - Рууни (72)
ЛДУ КИТО: 1. Севайос, 2. Араухо, 3. Кайе (76-4. Амброси), 7. Боланос (87-19. Навия), 8. Урутия, 13. Реаско (82-20. Лареа), 14. Калдерон, 15. Араухо, 16. Биелер, 21. Мансо, 23. Кампос
МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 1. Ван дер Сар, 21.Рафаел (85-2. Невил), 5. Фърдинанд, 15. Видич, 3. Евра, 16. Карик, 13.Парк, 8. Андерсон (88-24. Флетчър), 7. Роналдо, 10. Рууни, 32. Тевес (60-23. Еванс)
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Биелер, Кампос, Севайос, Араухо (ЛДУ Кито); Андерсон (Манчестър Юнайтед)
ЧЕРВЕН КАРТОН: Видич (Манчестър Юнайтед)
СЪДИЯ: Равшан Ирматов (Узбекистан)
СТАДИОН: "Йокохама", 70 000 зрители
Дата: 21 Dec 2008