Sport stream TV-1 Sport stream TV-2 ПРОГНОЗА ЗА ВРЕМЕТО SPORT CHAT ТАРИФА ЗА РЕКЛАМА ПАРТНЬОРИ E-mail

БЕРБАТОВ-НОВИНИ / Бербатов с две асистенции при 4:3 за Ман Юнайтед

Бербатов с две асистенции при 4:3 за Ман Юнайтед
0.00 лева
Димитър Бербатов изигра поредния си силен мач за Манчестър Юнайтед. Българинът се отчете с две асистенции при успеха на "червените дяволи" над...

Sportal.bg

Бербатов с две асистенции при 4:3 за Ман Юнайтед(01 Nov 2008)
Димитър Бербатов изигра поредния си силен мач за Манчестър Юнайтед. Българинът се отчете с две асистенции при успеха на "червените дяволи" над Хъл Сити с 4:3 на "Олд Трафорд". Бербатов подаде на Кристиано Роналдо за първия гол в срещата, а след това намери Майкъл Карик за 2:1. Отборът на Фил Браун успя да изравни с попадение на Кузен, но в края на първото полувреме Роналдо направи 3:1. След почивката натискът на домакините продължи и Видич увеличи аванса им. Хъл обаче успя да се върне в срещата с попадения на Менди и Джовани от дузпа и да изнерви съперника си в последните минути, но трябваше да се задоволи с достойната загуба.

Бербатов вече има шест асистенции във Висшата лига, като дели първото място по този показател с Емануел Адебайор. Това бе победа номер 400 за Манчестър Юнайтед във Висшата лига и всичките са под ръководството на Алекс Фъргюсън. Новакът Хъл пък допусна първа загуба като гост от началото на сезона и втора поредна загуба в шампионата след поражението от Челси през седмицата.

Фъргюсън върна Уейн Рууни в стартовия състав за сметка на Карлос Тевес, който игра срещу Уест Хем през седмицата. Юнайтед започна вихрено мача и още в третата минута поведе. Бербатов намери Роналдо в наказателното поле, той се завъртя и с точен удар откри резултата. След попадението "червените дяволи" се поотпуснаха и това позволи на Хъл да изнесе играта. Гостите не бяха дошли на "Олд Трафорд" примирени със загубата и изненадващо успяха да изравнят. В 23-ата минута центриране от фаул бе засечено от Кузен с глава и топката попадна в мрежата за 1:1.

Радостта на Хъл обаче бе кратка, тъй като шест минути по-късно Юнайтед вкара втори гол. Бербатов пое топката в центъра, напредна и намери Карик, който с прецизен диагонален удар, отклонил се от гредата, направи 2:1. Този път натискът на домакините не намаля и те създадоха още няколко положения преди почивката, а в края на първото полувреме увеличиха аванса си. След ъглов удар Кристиано Роналдо засече топката с глава за 3:1. За втори пореден мач португалецът се отчете с две попадения, а за девети пореден двубой на "Олд Трафорд" той попадна сред голмайсторите.

През второто полувреме доминацията на Манчестър Юнайтед продължи. В 49-ата минута Бербатов получи възможност да се разпише след грешка в защитата на Хъл, но ударът му мина встрани от дясната греда. Преимуществото на домакините даде резултат в 57-ата минута, когато Немяна Видич направи 4:1 след ъглов удар. Влезлият като резерва за Хъл Бернар Менди върна едно попадение след прекрасен пробив и прехвърлящ удар над Ван дер Сар. В следващите минути "червените дяволи" пропуснаха няколко великолепни възможности за нов гол. Рууни на два пъти пропиля отлични шансове, като при втория бе изведен от Бербатов. Секунди по-късно българинът намери Тевес в малкото наказателно поле, но аржентинецът също не се възползва.

Осем минути преди края интригата се върна на "Олд Трафорд", след като Менди навлезе в наказателното поле, а Рио Фърдинанд го избута, а съдията отсъди доста спорна дузпа. Джовани бе точен от бялата точка и направи 4:3, което създаде напрежение сред играчите на Юнайтед. Това доведе до някои остри влизания и жълти картони за Рууни и Тевес. Въпреки нервите и вдъхновението в тима на Хъл тимът на Алекс Фъргюсън не позволи да се стигне до нови чисти положения пред вратата си и стигна до трите точки.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ХЪЛ СИТИ 4:3
1:0 - Роналдо (3)
1:1 - Кузен (23)
2:1 - Карик (29)
3:1 - Роналдо (44)
4:1 - Видич (57)
4:2 - Менди (69)
4:3 - Джовани (82-д)

МАНЧЕСТЪР Ю: Ван дер Сар, Г. Невил, Фърдинанд, Видич, Евра, Роналдо, Карик (72 - Гигс), Андерсон, Нани (64 - Тевес), Бербатов, Рууни

ХЪЛ: Майхил, Макшейн, Търнър, Зайате, Доусън, Морни, Хюз (59 - Менди), Боатенг, Джовани, Кинг (63 - Халмоси), Кузен